Centrum pomocy PROMAX

Czym jest usługa WiFi Premium?

Usługa WiFi Premium w PROMAX rozszerza możliwości domowej sieci bezprzewodowej. Dzięki zastosowaniu estetycznego i funkcjonalnego urządzenia Huawei K562 (podłączanego przewodowo lub bezprzewodowo do modemów operatora) abonenci mogą korzystać z technologii usprawniających działanie sieci bezprzewodowej WiFi oraz zwiększających jej przepustowość, a jest to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu połączonych potencjałów sieci 2.4G, 5G oraz technologii mesh.

Gdzie umieścić urządzenie WiFi Premium?

Unikaj kładzenia urządzenia na ziemi, najlepiej postawić je na biurku lub szafce. Zadbaj też o to by znalazło się w sporej odległości od takich urządzeń jak np. mikrofalówki, lodówki itp. gdyż mogą one zakłócać działanie urządzenia pogarszając jakość sieci WiFi. Kolejną przeszkodą mającą wpływ na jakość sygnału są ściany, ustaw więc urządzenie w największym pomieszczeniu lub tam, gdzie powierzchnia ścian jest najmniejsza.

Czy PROMAX oferuje podłączenie i konfigurację WiFi Premium?

Tak. Podłączenie i uruchomienie sprzętu przez przedstawiciela operatora w lokalu abonenta wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 100 zł.

Jak połączyć urządzenie WiFi Premium z modemem?
  • Kablowo – wystarczy podłączyć kabel sieciowy do portu LAN w modemie oraz dowolnego portu LAN w urządzeniu otrzymanym w ramach usługi WiFi Premium
  • Bezprzewodowo – pierwszym krokiem jest podłączenie urządzenia do sieci elektrycznej i ustawienie go w odległości do 2 metrów od modemu PROMAX. Następnie należy poczekać aż dioda znajdująca się z przodu urządzenia zacznie świecić na czerwono. Na modemie przytrzymujemy przycisk WLAN/WPS znajdujący się z boku obudowy urządzenia do momentu aż dioda WPS zacznie migać. W kolejnym kroku przytrzymujemy przycisk parowania na urządzeniu WiFi Premium aż dioda na przednim panelu zacznie migać na czerwono.

Po zakończonym procesie parowania urządzenia z modemem nazwa sieci i hasło zsynchronizują się automatycznie.

Czy WiFi Premium zastępuje dotychczasową sieć generowaną przez modem PROMAX?

Nie. WiFi Premium działa jako „przedłużenie” dotychczasowej sieci, oznacza to że sieć WiFi generowana za pośrednictwem dostarczonego przez operatora modemu nadal pozostaje aktywna, z kolei urządzenie dostarczone w ramach usługi działa na zasadzie repeatera tzn. poszerza zakres i parametry sieci wzbogacając ją o większy zasięg i dodatkowe funkcjonalności.

Na jak długo zawierana jest umowa?

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony lub na 24 miesiące. W zależności od wybranej opcji różnią się one wysokością opłaty aktywacyjnej oraz abonamentu. W przypadku umowy na czas nieokreślony z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie zachowując jednomiesięczny okres wypowiedzenia.

Kto może skorzystać z WiFi Premium?

Z usługi WiFi Premium mogą skorzystać abonenci PROMAX posiadający łącza światłowodowe.

Ile kosztuje WiFI Premium w PROMAX?

Ostateczna cena jest uzależniona od wybranej opcji.

  • Abonament na okres 24 miesięcy – jednorazowa opłata aktywacyjna 30 zł + miesięczny abonament 10 zł
  • Umowa na czas nieokreślony – jednorazowa opłata aktywacyjna 200 zł + miesięczny abonament 30 zł
Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zostaw numer

Oddzwonimy

Zadzwoń:

+48 62 735 31 11

Zostaw swój numer!

Skorzystaj z poniższego formularza, podaj swój numer telefonu.
Nasi konsultanci skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania dotyczące oferty.