WiFi Premium

Pożegnaj ograniczenia i kompromisy, korzystaj ze swobody i wolności jaką daje WiFi Premium w PROMAX

Nowa jakość bezprzewodowego internetu w Twoim domu

Przedstawiamy usługę WiFi Premium, która pozwala Twojej domowej sieci bezprzewodowej osiągać jeszcze lepsze parametry niż dotychczas. Dzięki zastosowaniu dodatkowego urządzenia wspierającego nowoczesne standardy sieciowe możesz cieszyć się lepszym zasięgiem, większą stabilnością i jeszcze szybszą prędkością pobierania i wysyłania danych.

PROMAX to operator kablowy i technologicznie tylko prędkość uzyskiwaną przy połączeniach kablowych jesteśmy w stanie gwarantować. Zastanawialiśmy się jednak jak moglibyśmy sprawić, żeby korzystanie z domowej sieci bezprzewodowej było równie przyjemnym i bezproblemowym doświadczeniem jak to oferowane na kontrolowanej przez nas infrastrukturze – rozwiązaniem jest usługa WiFi Premium.

Estetyczne i funkcjonalne urządzenie Huawei K562 podłączane do naszych modemów pozwala na wykorzystanie połączonych potencjałów sieci 2.4G, 5G oraz technologii mesh. Wszystko co trzeba zrobić to ustawić urządzenie w odpowiedniej lokalizacji, podłączyć je do modemu (kablowo lub bezprzewodowo) oraz sieci elektrycznej i… gotowe! Po chwili można już cieszyć się zupełnie nową jakością bezprzewodowych połączeń w domu – od tego momentu usługa WiFi Premium jest aktywna.

Potężna moc zamknięta w niewielkich rozmiarach

Laptop, tablet, smartfon, konsola do gier – od teraz wszystkie Twoje ulubione sprzęty są w zasięgu, po prostu!

 • wymiary urządzenia: 117 x 145 mm
 • obsługa WiFi 6 2.4G oraz 5G, IEEE 802.11 ax
 • automatyczna synchronizacja ustawień z modemem
 • automatycznie dostosowywanie parametrów do aktualnego zapotrzebowania – gry online, usługi edukacyjne i telekonferencyjne
 • optymalizacja kanałow wykorzystywanych do transmisji sygnału
 • parowanie jednym kliknięciem i automatyczne łączenie w sieć
Słowniczek pojęć
 1. Modem – terminal abonencki, terminal GPON, ONT (Optical Network Terminal), home gateway
 2. Wzmacniacz Huawei K562
 3. Kabel ethernet, patchcord

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest usługa WiFi Premium?

Usługa WiFi Premium w PROMAX rozszerza możliwości domowej sieci bezprzewodowej. Dzięki zastosowaniu estetycznego i funkcjonalnego urządzenia Huawei K562 (podłączanego przewodowo lub bezprzewodowo do modemów operatora) abonenci mogą korzystać z technologii usprawniających działanie sieci bezprzewodowej WiFi oraz zwiększających jej przepustowość, a jest to możliwe między innymi dzięki wykorzystaniu połączonych potencjałów sieci 2.4G, 5G oraz technologii mesh.

Ile kosztuje WiFI Premium w PROMAX?

Ostateczna cena jest uzależniona od wybranej opcji.

 • Abonament na okres 24 miesięcy – jednorazowa opłata aktywacyjna 99 zł + miesięczny abonament 20 zł
 • Umowa na czas nieokreślony – jednorazowa opłata aktywacyjna 200 zł + miesięczny abonament 30 zł
Kto może skorzystać z WiFi Premium?

Z usługi WiFi Premium mogą skorzystać abonenci PROMAX posiadający łącza światłowodowe.

Na jak długo zawierana jest umowa?

Umowa zawierana jest na czas nieokreślony lub na 24 miesiące. W zależności od wybranej opcji różnią się one wysokością opłaty aktywacyjnej oraz abonamentu. W przypadku umowy na czas nieokreślony z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie zachowując jednomiesięczny okres wypowiedzenia.

Czy WiFi Premium zastępuje dotychczasową sieć generowaną przez modem PROMAX?

Nie. WiFi Premium działa jako „przedłużenie” dotychczasowej sieci, oznacza to że sieć WiFi generowana za pośrednictwem dostarczonego przez operatora modemu nadal pozostaje aktywna, z kolei urządzenie dostarczone w ramach usługi działa na zasadzie repeatera tzn. poszerza zakres i parametry sieci wzbogacając ją o większy zasięg i dodatkowe funkcjonalności.

Jak połączyć urządzenie WiFi Premium z modemem?
 • Kablowo – wystarczy podłączyć kabel sieciowy do portu LAN w modemie oraz dowolnego portu LAN w urządzeniu otrzymanym w ramach usługi WiFi Premium
 • Bezprzewodowo – pierwszym krokiem jest podłączenie urządzenia do sieci elektrycznej i ustawienie go w odległości do 2 metrów od modemu PROMAX. Następnie należy poczekać aż dioda znajdująca się z przodu urządzenia zacznie świecić na czerwono. Na modemie przytrzymujemy przycisk WLAN/WPS znajdujący się z boku obudowy urządzenia do momentu aż dioda WPS zacznie migać. W kolejnym kroku przytrzymujemy przycisk parowania na urządzeniu WiFi Premium aż dioda na przednim panelu zacznie migać na czerwono.

Po zakończonym procesie parowania urządzenia z modemem nazwa sieci i hasło zsynchronizują się automatycznie.

Chcesz skorzystać z WiFi Premium?

Co zyskujesz zamawiając usługi w PROMAX?

Atrakcyjna oferta

Chcemy, żeby każdy miał łatwy, swobodny i nieograniczony dostęp do technologii. Stawiamy na dobrą relację ceny do jakości.

Niezawodność usług

Nieustannie inwestujemy w budowę sieci i modernizację infrastruktury, by dostarczać Ci usługi najwyższej klasy. Nad niezawodnością usług czuwają nasze ekipy techniczne.

Łatwy kontakt

Nasi przedstawiciele handlowi i technicy chętnie odwiedzą Cię w domu, a konsultanci w Biurach Obsługi Abonenta i na infolinii odpowiedzą na każde pytanie.

Konfigurator usług

Sam wiesz, czego najbardziej potrzebujesz – dzięki konfiguratorowi usług stworzysz pakiet szyty na miarę swoich potrzeb.

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zostaw numer

Oddzwonimy

Zadzwoń:

+48 62 735 31 11

Zostaw swój numer!

Skorzystaj z poniższego formularza, podaj swój numer telefonu.
Nasi konsultanci skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania dotyczące oferty.