Szybki internet, dlaczego warto?

Nieustannie do światłowodowej sieci kablowej PROMAX przyłączane są kolejne lokalizacje. To sprawia, że mieszkańcy południowej Wielkopolski mogą korzystać z nowoczesnej technologii zapewniającej dostęp do wysokiej jakości telewizji cyfrowej oraz szybkiego i przede wszystkim stabilnego połączenia internetowego. Właśnie powodów, dla których warto korzystać z szybkiego internetu dotyczyć będzie ten tekst.

W XXI wieku „towarem” którego znaczenie nieustanie rośnie jest informacja. Dlatego tak ważnym jest szybki i niezakłócony dostęp do niej. Obecnie nie wystarczy, jak dawniej, samo połączenie z internetem. Teraz liczy się przede wszystkim prędkość funkcjonowania sieci bo to ona przekłada się bezpośrednio na wygodę oraz oszczędność czasu – w perspektywie codziennej aktywności zmiany może nie są aż tak bardzo odczuwalne natomiast w skali roku takie oszczędności robią zdecydowanie większe wrażenie. Zakupy online, bankowość internetowa – rzeczy bez których nie wyobrażamy sobie naszej codzienności powinny działać szybko i dobrze. Jedną ze składowych, które sprawiają że to możliwe jest właśnie szybkie połączenie internetowe.

Hallo to ja, pędzę do Ciebie światłowodem

Czas pandemii zweryfikował to w jaki sposób pracujemy. WIększość pracodawców niejako zmuszona sytuacją odkryła zalety pracy zdalnej oraz wideokonferencji – okazuje się, że efektywne wykonywanie pracy nie zawsze wymaga wizyt bezpośrednio w biurze czy spotkań w salach konferencyjnych. To nie tylko sposób na redukcję kosztów, ale również jak wspomniano w akapicie powyżej – czasu. Większa przepustowość łącza równa się większej stabilności połączenia, a ta z kolei jest niezbędna do niezakłóconego działania aplikacji takich jak Skype, Microsoft Teams, WhatsApp, FaceTime itd.

Zaopiekuj się mną

Inną z zalet korzystania z szybkiego połączenia internetowego jest… bezpieczeństwo. Tak, tak, to nie pomyłka. Mówi się, że ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy już robią backupy (kopie bezpieczeństwa danych), oraz tych, którzy będą je robić. Z pomocą tym, którzy przechowują cenne dane przychodzi współczesna technologia chmurowa. Możliwość szybkiego wytransferowania danych z lokalnego dysku twardego na serwer zaufanego usługodawcy np. Microsoft OneDrive, Dropbox, Google Drive czy Apple iCloud sprawia, że wzrasta bezpieczeństwo zgromadzonych plików niwelując ryzyko ich utraty w sytuacji przypadkowego usunięcia, ataku wirusa, hakerów lub wypadku losowego. Inną kwestią związaną z bezpieczeństwem jest zapewnienie należytego funkcjonowania różnych systemów podłączonych bezpośrednio do sieci, np. monitoring, wszelkiego rodzaju czujniki i inne urządzenia kryjące się w ogólnym zbiorze określanym jako smart home, czyli inteligentny dom.

Czas relaksu, relaksu, relaksu to czas

Argumentem przemawiającym za korzystaniem z szybkiego połączenia internetowego jest także szeroko rozumiana rozrywka. Po ciężkim dniu pracy każdy z nas lubi zrelaksować się przy dobrej muzyce choćby z jednego z serwisów streamingowych typu Spotify, Tidal czy Apple Music lub wideo z Netflixa, HBO Max czy Playera. Ostatnią rzeczą, której byśmy oczekiwali jest niekończące się buforowanie danych czy przerwy w transmisji utrudniające wygodną konsumpcję treści. Również fani gier online zarówno tych w trybie multiplayer jak i wykorzystujących streaming (Google Stadia, NVIDIA GeForce NOW) muszą posiadać wystarczający „zapas” łącza do tego by wygodnie rozgrywać wirtualne pojedynki nie przeszkadzając w rozgrywce sobie oraz innym współgraczom. Wspominając o cyfrowej rozrywce nie sposób pominąć takich platform jak YouTube czy TikTok.

Nie tylko szybki, ale także godny polecenia!

Jak widać z przykładów powyżej szybki internet przydaje się w praktycznie w każdej sferze życia. Zresztą sposobów na wykorzystanie jego potencjału z pewnością jest dokładnie tyle ilu jest internautów, każdy bowiem ma swoje potrzeby i oczekiwania. Tym co łączy nas wszystkich są gigabity i megabity przesyłanych danych pracujących w służbie naszej codzienności. Wszystkim internautom życzymy więc jak najwyższych transferów!

Sprawdź co sprawia, ze internet PROMAX jest godny zaufania

PS Tak, śródtytuły w powyższym tekście to muzyczne nawiązania ?

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Zostaw numer

Oddzwonimy

Zadzwoń:

+48 62 735 31 11

Zostaw swój numer!

Skorzystaj z poniższego formularza, podaj swój numer telefonu.
Nasi konsultanci skontaktują się z Tobą i odpowiedzą na pytania dotyczące oferty.